Gdzie na wakacje – Najwspanialsze miejsca dla podróżujących samotnie na 2019

Gdzie na wakacje w 2019 roku.

Niezależnie od tego czy już podróżujesz solo czy dopiero zaczynasz, podróżowanie w pojedynkę może być prawdziwą przygodą. Oglądanie świata we własnym tempie i odkrywanie miejsc, które najbardziej Cię interesują, niezwiązane z harmonogramami i kaprysami innych, jest super doświadczeniem. Żyjemy w wielkim świecie, pełnym pięknych, bezpiecznych miejsc czekających na odkrycie, nie wspominając o niesamowitych ludziach, których możemy spotkać na naszej drodze. Oto sześć najlepszych miejsc dla podróżujących samotnie..

 

1. Wietnam

Wietnam może i jest bardzo daleko, jednak jego odległość od Polski nie powinna być tym co Cię odstraszy. Ten cudowny kraj jest regularnym przystankiem dla wielu podróżujących z plecakami, co oznacza, że ​​najprawdopodobniej natkniesz się i zaprzyjaźnisz z wieloma innymi podróżnikami z całego świata. Ludzie przyjeżdżają do Wietnamu ze względu na różnorodność geograficzną, mieszankę kultur, przyjaznych ludzi i smacznego jedzenia.

Wietnam
Wietnam

Podróżowanie po kraju jest stosunkowo łatwe. W miastach równie łatwo można złapać Ubera, jak i inne środki transportu. Hanoi jest preferowanym miejscem do rozpoczęcia podróży. Można tam zrobić świetne zakupy, noce tętnią życiem, a kuchnia jest niesamowicie smaczna.

Z Hanoi łatwo jest zwiedzić resztę kraju. Popularną opcją jest podróż na wschód do zatoki Ha Long. Możesz odbyć rejs przez szmaragdowe wody otaczające słynne formacje krasowe. Aby zobaczyć bogaty krajobraz, wielu wybiera pociąg, który kursuje z Hanoi do Ho Chi Minh City. To 30-godzinna wycieczka przez wspaniałe pasma górskie, pola ryżowe i piękne plaże. Inną opcją jest rezerwacja jednej z wielu spersonalizowanych wycieczek po kraju, takich jak np. 10-dniowy Vietnam Express. Skup się na widokach, dźwiękach i zapachach tego kraju, a będziesz zadowolony, że odbyłeś podróż do Wietnamu. Z pewnością zabierasz ze sobą telefon, aparat, a może nawet komputer lub inne urządzenia. Kontakt z bliskimi, udokumentowanie wyjazdu czy wrzucenie fotek na Instagram to dziś konieczność. Pamiętaj, że w Wietnamie jest inny rodzaj gniazdek niż w Polsce. Z pewnością przyda Ci się adapter podróżny do Wietnamu. Poniżej znajdziesz listę adapterów, które pasują do wszystkich krajów z naszej listy.

 

Wietnam
Wietnam

 

 

2. Chile

Dzika przyrody Patagonii i pustyni Atakama, wielokrotnie nagradzane winiarnie i narty w Andach, każdy znajdzie coś dla siebie w Chile. Marzenia o  takich przygodach, a także to, że są bezpieczne, to wszystko sprawia, że Chile jest popularnym miejscem dla samotnych podróżników.

Choć jest to duży kraj stosunkowo łatwo jest się po nim poruszać. Jeśli chcesz zdecydować się na dłuższą wycieczkę na północ lub południe, Tur-bus jest niezawodną i niedrogą opcją. Rezerwacja zorganizowanej wycieczki jest również świetnym sposobem, aby zobaczyć wszystkie zabytki, które Chile ma do zaoferowania. Chile ma wiele hoteli i łatwo jest znaleźć niedrogie pokoje jednoosobowe, od tanich po luksusowe. To świetny sposób na poznanie innych podróżników, więc podróże solo w Chile mogą nie potrwać długo. Pamiętaj, że w Chile jest inny rodzaj gniazdek i z pewnością przyda Ci się adapter podróżny do Chile. Poniżej znajdziesz listę adapterów, które pasują do wszystkich krajów z naszej listy.

Chile
Chile

 

 

3. Nowa Zelandia

Nowa Zelandia przyciąga samotnie podróżujących jak magnes. Ogólnie rzecz biorąc, kraj jest bezpieczny, niedrogi, łatwy do poruszania się, a mieszkańcy są bardzo gościnni.

Auckland, na Północnej Wyspie Nowej Zelandii, stanowi dobry punkt wyjścia dla samotnego poszukiwacza przygód. Noce tętnią życiem, galerie sztuki, muzea i plaże są chętnie odwiedzane przez turystów. Jeśli jesteś miłosnikiem wina to 35-minutowy rejs promem z centrum zabierze Cię na wyspę Waiheke, zwaną „wyspą wina”. Również na wybrzeżu znajduje się wyspa Rangitoto, uśpiony wulkan ze szlakami turystycznymi i rurami lawy. Można do niego dotrzeć promem, a popularną opcją są wycieczki kajakiem po zachodzie słońca. Inne przygody to surfowanie na plaży Piha lub skoki na bungee z najwyższego budynku Auckland, Sky Tower, który ma wysokość 328 metrów.

 

Nowa Zelandia Fiordland National Park
Nowa Zelandia Fiordland National Park

 

Istnieje wiele zorganizowanych wycieczek dla osób podróżujących po raz pierwszy, ale stosunkowo łatwo jest zaplanować własne. Wycieczki samochodowe są bardzo popularne, a legendarny „autobus turystyczny” porusza się praktycznie wszędzie – od plaży po lodowiec. Nie brakuje tu takich opcji jak: wędrówki po lodowcach, spływy kajakowe i obserwowanie wielorybów, żeby wymienić tylko kilka. Pamiętaj, że w Nowej Zelandii jest inny rodzaj gniazdek i jeśli chcesz uwiecznić swoje przygody to z pewnością przyda Ci się adapter podróżny do Nowej Zelandii. Dzięki niemu podłączysz swój telefon, aparat czy inne urządzenia do prądu w Nowej Zelandii. Poniżej znajdziesz listę adapterów, które pasują do wszystkich krajów z naszej listy.

 

Nowa Zelandia Lake Tekapo
Nowa Zelandia Lake Tekapo

 

4. Szwajcaria

Jeśli fascynuje Cię „staroświecka” elegancja i jeżeli masz fundusze zdecydowanie powinieneś wyjechać do Szwajcarii. Szwajcaria jest wygodna w nawigacji, niezwykle bezpieczna i ma niesamowite widoki, ale pamiętaj – jest jednym z najdroższych miejsc na świecie.

W Szwajcarii kawa kosztuje około 17 zł, jednak dla podróżujących samotnie, koszt może być wart podróży. Choć jedzenie, zakwaterowanie i inne opłaty mogą być drogie, Szwajcaria ma najgęstszą sieć transportu publicznego na świecie. Szwajcarski karnet podróżniczy pozwala podróżować po kraju na wiele sposobów- pociągiem, autobusem lub łodzią. Karnet również obejmuje przejazdy pociągami premium (wymagana wcześniejsza rezerwacja), wszystkie przejazdy publiczne, bezpłatny wstęp do ponad 500 muzeów i 50% zniżki na wszystkie wyprawy górskie.

 

Szwajcaria Matterhorn
Szwajcaria Matterhorn

 

 

Dzięki temu z łatwością można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Matterhorn, romantycznie spacerować zadaszonym mostem nad Jeziorem Czterech Kantonów, odwiedzić średniowieczne zamki Genewy, zapoznać się z nowoczesną sztuką w Zurychu lub zrelaksować się w śródziemnomorskim cieple regionu Ticino. Nie zapomnij o butelce, ponieważ orzeźwiające i bezpieczne wody źródlane wypływają z publicznych fontann w całym kraju. Jeśli masz trochę pieniędzy do stracenia, samotna wycieczka do Szwajcarii będzie prawdopodobnie najbardziej luksusową przygodą na jaką kiedykolwiek będziesz mógł sobie pozwolić. Pamiętaj, że w Szwajcarii jest inny rodzaj gniazdek i z pewnością przyda Ci się adapter podróżny do Szwajcarii. Poniżej znajdziesz listę adapterów, które pasują do wszystkich krajów z naszej listy.

 

 

Szwajcaria Ticino
Szwajcaria Ticino

 

 

5. Kostaryka

Kostaryka świetnie nadaje się dla samotnych podróżników, ponieważ jest bezpieczna, malownicza, i chętnie odwiedzana przez innych poszukiwaczy przygód. Najprawdopodobniej zaprzyjaźnisz się z wieloma osobami, gdyż Kostarykańczycy to uprzejmi i przyjacielscy ludzie.

Montezuma, Tamarindo, Puerto Viejo i La Fortuna należą do jednych z najbardziej popularnych miast Kostaryki.

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem poruszania się po kraju są autobusy wycieczkowe, a dzięki napływowi samotnych podróżników, Kostaryka ma do zaoferowania wiele niedrogich pokoi jednoosobowych.

 

 

Kostaryka Jaco Beach
Kostaryka Jaco Beach

 

 

Podczas gdy większość turystów kieruje się na plaże żeby surfować, żeglować lub nurkować, możesz zorganizować sobie wycieczkę w głąb bujnej dżungli lub nad parujące brzegi słynnego wulkanu Arenal. Nie chodzi o to co będziesz robił na Korsyce, ale o to, czy Ci wystarczy na to czasu. Pamiętaj, że na Kostaryce jest inny rodzaj gniazdek i z pewnością przyda Ci się adapter podróżny na Kostarykę. Poniżej znajdziesz listę adapterów, które pasują do wszystkich krajów z naszej listy.

 

Jaki adapter wybrać do wszystkich tych krajów?

  • W Wietnamie jest standard wtyczek A, C i F. C i F są takie same jak w Polsce i większości krajów Europy ale A to już standard USA
  • W Chile są gniazdka w standardzie C i L, a L to standard Włoski
  • Nowa Zelandia do standard I czyli taki jak w Chinach i Australii
  • Szwajcaria to Typ J
  • Kostaryka to Typ A i B czyli taki jak w USA

 

Dobra wiadomość jest taka, że nie ważne czy jedziesz tylko do jednego z powyższych krajów czy odwiedzisz wszystkie,
nasze adaptery:

  • SKROSS PRO lub
  • SKROSS PRO World & USB

będą pasował we wszystkich tych krajach i wielu, wielu innych.

 

 

 

Dodaj komentarz